Оформлення спадщини земельних ділянок

Як оформити право володіти землею, яка дісталася в спадок? Як здійснюється процедура спадкування ділянки? Дані питання можуть хвилювати багатьох громадян. Щоб отримати спадок, необхідна допомога кваліфікованого фахівця.

Процедура оформлення спадкування земельної ділянки

Щоб оформити спадкові права на ділянку, передбачуваний спадкоємець повинен слідувати спеціальною інструкцією.

1.Прийняти права спадщини

Загальна процедура отримання спадщини має на увазі подачу заяви до нотаріальної фірму за місцем, де був зареєстрований померлий. Дану заяву спадкоємець подає протягом 6 місяців після того, як помер колишній власник. В іншому випадку спадкоємець не зможе стати повноправним власником землі.Деякі громадяни України можуть не подавати таку заяву. Це можливо, якщо спадкоємець був зареєстрований в тому місці, де і помер, спадкоємець неповнолітній, недієздатний чи він вважається особою, у якої обмежена дієздатність.

2. Надати в нотаріальну фірму документи, які підтверджують право стати спадкоємцем Передбачуваний спадкоємець подає такі важливі папери:

  • Документ, який підтверджує смерть спадкодавця.
  • Документ, яка підтверджує, що людина має право отримати в спадок земельну ділянку. Якщо у спадкоємця такого документа немає, він повинен звернутися до суду. Він подає заяву про те, щоб було відкрито право успадкування. Після цього він отримує копію документа рішення суду, який вже вступив в силу.
  • Довідку про те, де був зареєстрований померлий і особи, які проживають разом з ним, скільки вони жили разом.

Далі всю роботу виконує нотаріус. Він робить наступне:

• Складає запити, які стосуються спадщини. Спеціаліст отримує від спадкоємця правовстановлюючі папір на ділянку (це може бути свідоцтво про право успадковувати майном, договір купівлі або продажу та ін).

• Нотаріус отримує витяг із Державного кадастру, технічний документ про вартість землі. Якщо ділянка не має кадастрового номера, тоді нотаріальне особа може не оформляти право успадкування. Для початку спадкоємець повинен подати запит на отримання кадастрового номера на землю.Коли нотаріус збере всі документи, він починає оформлення право спадщини володіти ділянкою. Коли процедура закінчується, спадкоємець отримує повне право розпоряджатися землею на підставі всіх документів, які будуть додаватися до об’єкта. Крім того, власник може отримати від нотаріуса витяг із  Державного реєстру.

Ви отримали в спадок земельну ділянку? Оформити всі необхідні документи ви зможете без проблем з допомогою компанії  «Право на захист».

Замовити