Практика. Успішна історія 5

«З дитиною на руках» жінка відстояла своє право на працю

Перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, мешканка Харківщини «запізнилася» з подачею податкової декларації на три дні. Як наслідок її визнали винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією та звільнили з займаної посади. Не погоджуючись із таким рішенням, жінка твердо вирішила оскаржити наказ і за порадою знайомих звернулася до наших юристів.

Детально вивчивши всі обставини справи, наш юрист підготував позовну заяву про скасування спірного наказу та поновлення на роботі.

Складність даної справи полягала у тому, що жінка не встигла оскаржити постанову про притягнення її до відповідальності за несвоєчасну подачу декларації, а до даних правовідносин не можна застосувати статті 40 та 184 Кодексу законів про працю України, які забороняють звільняти працівників під час відпустки та жінок, які мають неповнолітніх дітей. Така позиція судів зумовлена тим, що звільнення мало місце не за ініціативи роботодавця, а у зв`язку із втратою права на державну службу.

Тому єдиним можливим варіантом позитивного вирішення справи юрист вважав переконати суд у тому, що притягнення жінки до відповідальності у вигляді звільнення з підстав втрати нею права на державну службу є неспівмірним із сутністю вчиненого правопорушення.

Завдяки чіткій і послідовній подачі доказів та аргументів, суд погодився з доводами позивачки та скасував  наказ про звільнення.

Однак, Роботодавець не погодився з даним рішенням суду та подав апеляційну скаргу. Проте, завдяки професійному супроводу даної справи Феміда і цього разу була на боці незаконно звільненої жінки.

Зараз жінку вже поновили на займаній посаді, і вона може й далі спокійно перебувати у декретній відпустці і насолоджуватися материнством.

Йдеться про декларацію про доходи осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, що подається до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83830020 — Харківський окружний адміністративний суд

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86065639 — Другий апеляційний адміністративний суд/

 

 

Замовити