Практика. Успішна історія 3

БАНК СПІЗНИВСЯ

До нашого офісу звернувся чоловік, який повідомив, що Банк подав позов до суду та просить стягнути з нього заборгованість за кредитним договором в розмірі 125 тис. грн.

Емоційний стан Михайла* в той час, важко передати. Він був впевнений, що повністю розрахувався з банком і не користувався кредитними коштами з кінця 2014 року. Та головною проблемою було те, що стягнення цих коштів фактично б залишило його без засобів для існування.

Юрист офісу  детально вивчивши обставини справи та перевіривши судову практику з розгляду подібних спорів підготував відзив та проконсультував Михайла* щодо подальших дій.

Коментар юриста:

«Загальна позовна давність звернення до суду по даній категорії справ складає три роки. Платежі по кредитному зобов’язанню клієнт мав сплачувати щомісячно, відповідно і строк позовної давності мав рахуватись з дати останнього платежу. Разом з цим, банк наголошував на тому, що строк позовної давності має рахуватись від дати повернення всієї суми кредиту, що відповідає строку дії карти. Крім того, Банк посилався на 50-річний строк позовної давності, який прописаний у Правилах надання банківських послуг. Нажаль як і більшість клієнтів Михайло не знайомився з цими Правилами і, як то часто буває, просто підписав заяву про погодження умов надання кредиту».

Не зважаючи на ці обставини, чоловік за підтримки юриста довів у суді, що не був обізнаний з встановленням 50-річного строку позовної давності, а також той факт, що строк позовної давності мав рахуватись з кінця 2014 року.

Як наслідок суд виніс рішення, яким відмовив банку у стягненні коштів в повному обсязі.

Коментар юриста.

«Дана справа є показовою виходячи з двох аспектів. По перше — при підписанні будь-яких угод, особливо фінансового характеру не варто поспішати та необхідно ретельно вивчити усі умови та ризики. По друге — своєчасне звернення за правовою допомогою є дієвим інструментом  захисту прав громадян та може попередити негативні наслідки».

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Посилання на рішення суду:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/84904080

Замовити